ICQRAJA NEWSLETTER No 19

[Dej of d dej]

Petak 13.10.2000.

[Novosti]

Draga rajo ... CAOUUUUUUU !!!!
Danas je petak, posljednji radni dan u sedmici. Sutra nam pocinje
dvodnevni raspust.
Dodao sam jos jednu rubriku: biseri jedne pedagogice.
Ne znam hoce li druga dva autora prihvatiti ovu rubriku. Ako ne
prihvate, onda cete svaki treci dan imati priliku da razmisljate o
nacinu da dopunite isprekidanu misao nase drage pedagogice. Ovakvih
misli ima puno, jer je zena sva isprekidana. To njoj mnogo ne smeta,
ali smeta nama koji predavanje treba da slusamo, zapisujemo teze i
na kraju sve to naucimo. Postioji mnogo teorija o njenom ponasanju.
Teorija superiornosti nam govori da je za pedagogicu nemoguce spustiti
se na nas nivo jer ona koristi daleko superiorniji nacin
komuniciranja s ljudima njenog nivoa (koristi telepatiju).
Druga teorija (koju priznaje vecina, a sa kojom se slaze ovaj, a
vjerujem i ostali autori) nam govori o tome da je stepen urbanosti i
obrazovanosti (pogotovo na podrucju pedagogije, psihologije i jezika)
kod nase pedagogice vrlo nizak i tezi nuli. Ja mislim da ste sada
dobili neki osnovni okvir o toj osobi koji ce vam pomoci da shvatite
nacin razmisljanja takvih osoba.
Ovo je newsletter broj 19. Uzivajte!
Ej ja ... ispravka Esadovog newslettera ... O besmislu lektire pisao je
koleg Dino Bajramovic!

[Song of d dej]

U2 - DO YOU FEEL LOVED

Take these hands they're good for nothing
You know these hands never worked a day
Take these boots they're going nowhere
You know these boots don't want to stray

You got my head filled with songs
You got my shoelaces undone
Take my shirt, go on take it off me
You can tear it up
If you can tie me down

Do you feel loved
Do you feel loved
Do you feel loved
Do you feel loved

Take the colours of my imagination
Take the scent hanging in the air
Take this tangle of a conversation
And turn it into your own prayer

With my fingers as you want them
With my nails under your hide
With my teeth at your back
And my tongue to tell you the sweetest lies

Do you feel loved
Do you feel loved
Do you feel loved
And it looks like the sun
But it feels like the rain

Love's a bully pushing and shoving
In the belly of a woman
Heavy rhythm taking over
To stick together
A man and a woman
Stick together
Man and woman
Stick together...

And I feel loved
Do you feel loved
Do you feel loved
And it looks like the sun
But it feels like the rain
And there's heat in the sun
To see us through the rain

Do you feel loved
Do you feel loved
Do you feel...
Do you feel...

[Ivent of d dej]

Danas se odrzava Tour de BiH (nesto kao Tour de France samo sto se vozi
po BiH). Sponzor je Heineken, a u toku nastave su postavili stand ispod
gimnazije.

[Vedr of d dej]

Gledam kako sunce sijaaa i pitam se gdje si.

[Mudrost of d dej]

-Zivot je matematika: nesto ti oduzme, nesto ti doda. (prof. Esef Hrnjic)

[Vic of d dej]

Skace padobranac iz aviona i ne uspjeva da otvori padobran. Na putu ga
sretne covjek koji je letio odozdo:
padobranac: Znas ti kako se ovo otvara? (pokazujuci na padobran)
covjek: Ne znam, ja sam deminer.

[Biseri jedne pedagogice]

-Vi znate da mladi ljudi droga, alkohol, pusenje.

[Cosak]

Evo coskica ...
Ovi koji su me danas sreli u skoli vjerovatno znaju o cemu cu pisati
ovdje. Da ... pogodili ste ... o petku trinaestom.
Ljudi se plase petka trinaestog. Ja ne vjerujem da ima nesto posebno
s ovim danom, ali danas me jedan dogadjaj naveo da preispitam svoje
stavove o nekim stvarima.
Jutros se probudih u 5 sati for no reason (nisam se naspavao, nisam bio
zedan, gladan, nije me nista boljelo). Ustao sam na desnu nogu (vec me
zabrinulo ovo budjenje) :)))) i spremio se u skolu (procedura je bila
standardna). Na putu do skole me nije zgazilo auto. Dodjoh u skolu.
Prvi cas je protekao fino. Drugi je fino poceo, ali zavrsio nije :)))
Profesor hemije je bolestan pa ga mjenja profesorica iz ekonomske (vrlo
dobra prijateljica sa gore spomenutom pedagogicom ... s kim si, takav
si). Ona je starija zena, pa je njen mladalacki izgled (blago receno)
narusen (nista od cega bi neko tih godina trebao imati kompleks).
Prvi ucenik koji sjedi dijagonalno od mene prema vratima je u razgovoru
sa mojim klupskim kolegom (koji sjedi iza njega) istakao jednu osobinu
koja je bila elemenat fizickog opisa profesorice. Moj klupski kolega
je rekao "dijagonalcu" da to saopsti uceniku koji je sjedio dvije
klupe ispred u redu do vrata. Ovaj je napisao poruku o elementu
fizickog opisa profesorice koja je bila uvredljivog karaktera (sadrzaj
poruke je bio: "Vidi jesu joj se objesile s.se!", s tim sto je zadnja
rijec bila istaknutija od ostalih). Poruka je dosla do onoga kome je
bila namjenjena, a on je proslijedio dalje, djevojci koja je sjedila
ispred njega. Kada je ona procitala poruku, profesorica je opazila
ceduljicu i zatrazila da je vidi. Upoznala se sa sadrzajem ceduljice i
razljutila se. Prozvala je djevojku koja je dobila poruku. Prozvala je
mog klupskog kolegu (nije ni on bas nevinasce u svemu tome). I onda je
... onako po inerciji (ili zato sto je mislila da i ja imam prste
umjesane u to) prozvala i mene. Mene!
Ja, ni kriv ni duzan, ni luk jeo ni luk mirisao, nisam bio upoznat sa
sadrzajem poruke, niti o postojanju poruke (dok nije onu prozvala).
Pitala me da nabrojim alkane po redu (metan, etan, propan, butan, pentan
heksan, septan, oktan ....), a ja nisam znao. Jos me pitala: "Koji si
broj??? Jesi li ti ono onda pobjegao???".
Odgovorio sam, iako sa zbunjenom facom i upitnikom iznad glave, mirno
(za razliku od mog klupskog kolege koji je imao vrlo burno reakciju!):
"Ja sam broj 33 i nisam pobjegao."

Vise se ne sjecam, znam da nisam dobio jedan, da niko nije dobio jedan.
Ona je rekla da ce razredna cuti za ovo (big deal, razredna mi je
legenda .. kad je cula za ovo samo se nasmijala). Ne znam hocu li se
morati izvinjavati ... (i jos jednom, NE VOLIM SE IZVINJAVATI ZA ONO
ZA STO SE NE OSJECAM KRIVIM).
Najgore je sto nemam ocjenu iz hemije :)))

Poslije ovog dogadjaja, jos uvijek ne vjerujem u petak trinaesti ...
nisam dobio jedan. :)))))

Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka

Copyright (c) ICQRAJA team